MUĞLA KENT KONSEYLERİ BAŞKANLARI OLARAK BELEDİYE BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK


Muğla’da yeni kurulan ve yeniden yapılanan Kent Konseyleri olarak; sürdürülebilir işbirliğini geliştirmek, uygulamada karşılaşılan sorunları tartışarak bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak, Kent Konseyi Yönetmeliği’nin tanımladığı görevler ve çalışma ilkeleri doğrultusunda, dayanışma temelli işbirliği geliştirmek amacıyla düzenli periyotlarla toplanıyoruz.  

Muğla Kent Konseyleri başkanları ve genel sekreterleri olarak 18 Şubat 2020 tarihinde; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret ettik.  

Muğla Kent Konseyleri olarak ortaklaştığımız konuları ilettiğimiz görüşmelerde, Belediye Meclis toplantılarında Kent Konseylerinin başkanına ve/veya görevlendirilmiş temsilcisine, Kenti temsilen söz söyleme hakkı verilmesi talebimizi ilettik. Bir başka önemli konu da Muğla’nın neredeyse tüm koy ve sahillerinin işletmesinin yerel yönetimler yerine MUÇEV’e verilmesine karşı bir kamuoyu oluşturacağımızı, bu amaçla 01 Mart 2020 tarihinde Akyaka’da yapacağımız etkinlikte basın açıklaması ile konuyu kamuoyu ile paylaşacağımızı ilettik.

25 Şubat 2020 tarihinde Muğla Kent Konseyleri Başkanları olarak Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret edeceğiz.